info@cnrp.cz +420 722 945 965 Mitušova 1115/8, 730 00 Ostrava - Hrabůvka

rodinné centrum ARCADA

Pomáháme dětem najít náhradní rodinu

PORADNA

Co děláme ?

Poskytujeme sociální, vzdělávací a terapeutické služby náhradním rodinám a zajišťujeme výkon sociálně-právní ochrany dětí. Předcházíme umísťování dětí mimo jejich vlastní rodinu. Snažíme se pomoct zajistit náhradní rodinu postiženým dětem a poskytujeme celé náhradní rodině vyjímečnou rehabilitační péči.

Zájemci

Vzít si do péče cizí dítě je velkým životním rozhodnutím a my vám poskytneme všechny důležité informace tak, aby jste se mohli správně rozhodnout.

Pěstouni

Pro vás, kteří se staráte o dítě v náhradní péči, připravujeme řadu zajímavých akcí a vždy jsme připraveni vám odborně pomoci.

Děti

Je naším úkolem chránít zájmy a práva dětí, aby jim nikdo neubližoval, aby mohly bydlet v bezpečném a šťastném prostředí biologické nebo náhradní rodiny.

Psychologická poradna

V roli náhradního rodiče se můžete ocitnout v situaci, že se cítíte nejistí a nebudete si vědět rady. Pro takovou situaci jsme zde pro Vás, abychom Vám byli oporou, v obtížnějších situacích, které s sebou náhradní rodičovství přináší.

3

Lékaři

15

Terapeuti

7

Programy

43

Úspěchy

NAŠÍ PARTNEŘI A PODPOROVATELÉ

Máte zájem podpořit naší práci? Určitě nám napište.

ARCADA NeuroMedical Center

Asociace rodičů dětí s DMO

Moravskoslezský kraj

Olomoucký kraj

Pěstounská poradna

Máme tým profesionálů, kteří jsou připraveni vám pomoci.

Psychologická poradna

V roli náhradního rodiče se můžete ocitnout v situaci, že se cítíte nejistí a nebudete si vědět rady. Pro takovou situaci jsme zde pro Vás, abychom Vám byli oporou, v obtížnějších situacích, které s sebou náhradní rodičovství přináší.

Euri

Qa

El

Imsit

Eos verut

Iuuptatemae

Fe

Tus

Ere

Ea

Ouia.

Eel

Náš tým

Ve všem, co děláme klademe důraz na kvalitu a odbornost našeho týmu, který je zárukou profesionálního přístupu a hlavně spokojenosti pěstounských rodin, které podporujeme. Naší prioritou je vždy zájem dítěte a jeho šťastný život a aby děti v těchto rodinách měly odpovídající péči s ohledem na jejich potřeby, zájmy a původní rodinné a společenské prostředí.

Bc. Radomír Mandok

Ředitel CNRP

Naší snahou je šťastné dětství všem dětem

Hanka Illková, Dis

Vedoucí rehabilitace

Náš rehabilitační tým je připraven pomoci každému dítěti

Inka Tichá

Vedoucí kraniosakrální terapie

Pomáháme harmonizovat celou rodinu

Mgr. Andrea Gebauerová

Vedoucí sociální rehabilitace

Jako terapeuti cítíme zodpovědnost za každý návrat klienta zpět do normálního života

Odpovědi na nejčastější otázky

Přečtěte si některé odpovědi na otázky, které Vás zajímají nejčastěji..

  • Jaké děti jdou do pěstounské péče ??

    Feugiat pret purus non.

  • Di.

  • E

  • Poručník vystupuje v roli zákonného zástupce dítěte. Povinností poručníka je dítě vychovávat, zastupovat a spravovat jeho majetek místo jeho rodičů. Ustanovený poručník může, ale nemusí o dítě osobně pečovat. Pokud poručník péči o dítě osobně vykonává, má nárok na dávky pěstounské péče. Pokud je dítě nejprve umístěno v pěstounské péči, v jejímž průběhu dojde ke změně podmínek, například rodiče jsou zbaveni rodičovské zodpovědnosti, mohou být stávající pěstouni ustanoveni poručníky..

  • O nároku na dávky pěstounské péče rozhoduje příslušná krajská pobočka Úřadu práce ČR dle zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZSPOD“). Místní příslušnost poboček se řídí místem trvalého pobytu žadatele (osoba pečující/v evidenci, zletilé dítě)..

Kontakty

Kde nás najdete. Obraťte se na nás kdykoliv budete potřebovat.

"